ogrod | e-blogi.pl
Blog ogrod
Altanka w ogrodzie 2015-03-06


Pewnie wielu z was chciałoby mieć altankę w ogrodzie. Wydaje mi się, że mamy po prostu w sobie coś takiego jako ludzie, że chcemy mieć dach nad głową nawet w ogrodzie, gdzie przede wszystkim obcujemy z naturą. Można więc się pokusić na altankę.


Kupić czy zbudować?Na początku musicie zastanowić się, czy będziecie kupować czy budować altankę. Kupienie altanki jest mniej uciążliwe. Idziecie do sklepu i wybieracie to, co wam się podoba. Jednak cena takiej altanki może być zabójcza. Z kolei zbudowanie własnej altanki wiąże się z większą pracochłonnością, ale domeczek może być przystosowany idealnie pod wasze potrzeby i wymagania. Cena także będzie niższa.

Jednak na budowę altanki decydujcie się tylko w sytuacji, kiedy posiadacie umiejętności techniczne, bądź znacie osobę, która pomoże wam w budowie takiej altanki.


ImpregnacjaJeśli zdecydujcie się na budowę altanki, ale w sumie także gdy kupicie gotową altankę, powinniście pamiętać, aby ją zaimpregnować odpowiednim preparatem. Jest to ważne, gdyż taki preparat zwykle zabezpiecza drewno przez zbyt szybkim zniszczeniem, chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i różnicami temperaturowymi.


MalowanieKażdą altankę możecie także pomalować na wybrany przez siebie odcień. Teraz bardzo modny jest biały, gdyż nawiązuje do motywów ogrodowych z lat 20.stych, czyli przedstawia tak zwany styl vintage. Ja osobiście wolę kiedy drewno ma odcień drewna, ale jest to już rzecz gustu.


Ścieżka do altankiJeśli chcecie, możecie także od wejścia do ogrodu do altanki stworzyć ścieżkę. Ścieżka może zostać przygotowana ze żwirku, kostki kamiennej, drewna, etc. Będzie to bardzo fajnie wyglądało. Wzdłuż ścieżki możecie ustawić lampki, które będą świeciły nocą.

A może macie własne pomysły na altanki w ogrodzie? Pochwalicie się?


 


 e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]