ogrod | e-blogi.pl
Blog ogrod
Magia świąt bożego narodzenia 2014-12-15

Poinsecja zwana gwiazdą betlejemską jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych świąt bożego narodzenia. Można się o nie rozpisywać bardzo dużo, ale postaram się w kilku zdaniach opisać wam, co powinniście wiedzieć o poinsecji, żeby stałą w waszym domu jak najdłużej.


Gwiazda betlejemska jest bardzo wrażliwą na zimno rośliną. Powinniście jak najbardziej o nią dbać i pilnować w domu temperatury. Musicie wiedzieć, że jeśli się okaże , że jest za zimno, poinsecja nie wytrzyma zbyt długo i nie bezie wam dane cieszyć się nią dłużej niż przez jedne święta.


Poinsecja lubi także wilgotność. Gdy będziecie mieli za sucho na pewno się to niestety odbije na jej kolorach. Zamiast pięknych czerwonych kwiatów i szmaragdowej zieleni, niestety będzie brązowy nalot.


Jeśli już zakupicie gwiazdę betlejemską, powinniście wiedziec , ze nie powinniście ją stawiać koło okna i drzwi. Jest tam zimniej niż w innych częściach domu, a gwiazda betlejemska nie lubi takiej niskiej temperatury.


Posiadacie już kilka waznych, i istotnych informacji, więc teraz powinniście je zastosować i cieszyć się waszą piękną rośliną. Profesjonalna aranżacja 2014-12-07

W swoim blogu sporo miejsca poświęciłem na opisy aranżacji, opisy porządków, oraz opisy czynności, które powinny zostać wykonane, jeśli chcemy, żeby nasz dom, mieszkanie lub ogródek, wyglądały atrakcyjnie o każdej porze roku. Dzisiejszy post chciałbym poświęcić zastanowieniu się, własnych przemyśleniach, czy warto może zaangażować profesjonalną firmę do wykonania zadania aranżacji wnętrza, zamiast robić to samemu.


Jakie są plusy i jakie są minusy takiej decyzji?


Profesjonalna firma to przede wszystkim doświadczenie, za które się płaci. Wykonali wiele projektów, i dzięki temu wiedzą, czego nie powinno się robić, a co jest wręcz obligatoryjne. Za tym idą oczywiście koszty, ale jak głosi stare powiedzenie, za niewiedzę się płaci, i ta maksyma sprawdza się też i w tej sytuacji. Wykonując aranżację samemu, nie zawsze osiągniemy spodziewany efekt, a czasem wręcz nie będzie go w ogóle.


Profesjonalna aranżacja wiąże się także z kilkoma pomysłami, które możemy wykorzystać, albo odrzucić, w zależności od tego, jaki chcemy mieć efekt końcowy. Wiele firm na rynku zajmuje się usługami tego typu. Jedną z nich jest firma Ardeko. Więcej informacji na temat jej działalności, oraz dostęnych usług i terminów można znaleźć na stronie internetowej http://www.ardeko.plPorządki w grudniu 2014-12-04

Donice


W przypadku donic okrągłych, należy je umieścić w kartonach, a wolną przestrzeń pomiędzy kartonem a donicą wypełnić gazetą.W przypadku krzewów iglastych z balkonu, również trzeba je ochronić przed zimnem. W takim przypadku należy, jeśli mamy kwadratowe donice, ochronić je 3 cm styropianem i dobrze obwiązać sznurkiem. Wtedy uda nam się je ochronić nawet przy największych mrozach.Pamiętajmy też, że nie należy zbyt mocno wiązać sznurkiem iglaka, bo możemy narazić go na odmrożenie.


Iglaki


Większe konary iglaków powinniśmy obwiązywać sznurkiem, żeby opadający śnieg nie połamał gałęzi. Większe iglaki, które mają ponad 3 metry, nie jesteśmy fizycznie oczyścić ze śniegu.Na wiosnę sytuacja będzie wyglądać w ten sposób, że igły nabiorą koloru brunatnego, który świadczy o martwych gałęziach.Wtedy trzeba jak najszybciej, miotłą zrzucić śnieg z kopuły. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której opad zlodowacieje i odkształci kopułę iglaka albo co gorsza połamie gałęzie.Należy pamiętać, że podczas opadów śniegu, nie należy dopuszczać do sytuacji, kiedy śnieg zalega na kopułach iglaków.Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć Wam dziś.


 


Grudzień jest miesiącem, gdzie coraz bardziej daje o sobie znać zima. Dlatego wszystkie rośliny trzeba przygotować na to mroźną porę roku. W dzisiejszym poście zajmę się ochroną krzewów iglastych przed mrozem. Jak je chronić? co jest najważniejsze?e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]