ogrod | e-blogi.pl
Blog ogrod
Jak samodzielnie zaprojektować ogród? 2014-09-19

Planujesz aranżację własnego ogrodu, ale nie chcesz korzystać z drogich usług architekta zieleni? Z powodzeniem przestrzeń możesz urządzić samodzielnie. Podczas projektowania ogrodu, warto przede wszystkim wybrać odpowiednie rośliny.


Czerwiec to festiwal kwitnienia bylin letnichDobierz roślinnośćPrzydomowy ogród będzie pięknie wyglądał, gdy połączymy w nim różne gatunki roślinności. Tłem całego projektu będą drzewa oraz krzewy. Dopiero do nich powinniśmy dobierać inne rośliny – byliny, pnącza, rośliny kwitnące. Warto wybierać gatunki, które będą rosnąć długo bez przesadzania. Dzięki temu ogród nie będzie wymagał zbyt dużego nakładu pracy. Gdy ogrodnictwo jest naszą pasją, do roślin wieloletnich możemy dobrać gatunki jednoroczne. Zawsze można także wzbogacić całą kompozycję ozdobnymi roślinami w pojemnikach czy rabatką ulubionych kwiatów.Posadź drzewa i krzewy 


Sadzenie drzew oraz wieloletnich krzewów powinno być odpowiednio przemyślane. Przede wszystkim warto dokładnie sprawdzić, jakie wymiary osiągną one po latach – dzięki temu nie narazimy się na nieprzyjemności z ogromnym drzewem posadzonym zbyt blisko domu.


źródło zdjęcia: ogrody-perspektywa.pl/porady/tag/ogrod-w-czerwcu


Post powitalny 2014-09-12

Garden Windmill 1Ogrodnictwem interesuję się już od dawna. I dlatego postanowiłam podzielić się swoją pasją z innymi i założyć bloga na temat ogrodów. Już niedługo pojawią się pierwsze wpisy. Będą one dotyczyć przede wszystkim aranżacji ogrodów. Będzie coś o moich ulubionych kwiatach. Będą też bardziej szczegółowe wpisy o warunkach uprawy różnych gatunków oraz o tym, jak zaaranżować swój wymarzony kącik zieleni. Postaram się też śledzić na bieżąco trendy w aranżacji ogrodów i przedstawiać je czytelników.


Zapraszam do lektury i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat pojawiających się tematów.


 


źródło zdjęcia: freeimages.com


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]