Przygotowanie ogrodu na wiosnę | ogrod | e-blogi.pl
Blog ogrod
Przygotowanie ogrodu na wiosnę 2015-02-25


Wiosna zbliża się do nas coraz szybciej. I bardzo dobrze! Zima być może i za bardzo nie dała nam się we znaki, ale ja już bym chciała móc popracować w ogrodzie. Ogród trzeba na nowy sezon przygotować!


Po pierwsze nowa aranżacja!Ja zawsze prace w ogrodzie rozpoczynam od stworzenia nowej aranżacji. Korzystam z programów komputerowych. Dzięki nim w szybki i prosty sposób można stworzyć nową aranżację ogrodu. Czasami korzystałam także z papierowych makiet, które w ramach wspólnych aktywności rodzinnych wykonywałam z dziećmi, ale to zajmuje o wiele więcej czasu. I pochłania o wiele więcej energii.


PO drugie - posprzątaj po zimie!Następnym etapem prac ogrodowych jest wyprzątnięcie zeschłych i zgniłych liści oraz obcięcie i wyrzucenie suchych pędów. Ja te pędy i suche liście wykorzystuje w ramach tworzenia naturalnego nawozu pod nowe rośliny. Składuję wszystkie te biologiczne odpady w jednym miejscu, a następnie, kiedy już to troszkę zgnije, nawożę tym ziemię, w której zamierzam zasadzić kwiaty. Naturalne sposoby są najlepsze.


Po trzecie - odnów drewniane elementyNie zapomnij także o odnowieniu drewnianych płotków, donic, altanek i rabatek. Drewno mogło zostać nieco zniszczone przez mróz, deszcz i ciągłe wahania temperatur. Użyj farby z impregnatem do drewna, aby zachować jego kształt i kolor na dłużej.

To kiedy rozpoczynamy prace w ogrodzie? :)

Pozdrawiam


 Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]