Porządki w grudniu | ogrod | e-blogi.pl
Blog ogrod
Porządki w grudniu 2014-12-04

Donice


W przypadku donic okrągłych, należy je umieścić w kartonach, a wolną przestrzeń pomiędzy kartonem a donicą wypełnić gazetą.W przypadku krzewów iglastych z balkonu, również trzeba je ochronić przed zimnem. W takim przypadku należy, jeśli mamy kwadratowe donice, ochronić je 3 cm styropianem i dobrze obwiązać sznurkiem. Wtedy uda nam się je ochronić nawet przy największych mrozach.Pamiętajmy też, że nie należy zbyt mocno wiązać sznurkiem iglaka, bo możemy narazić go na odmrożenie.


Iglaki


Większe konary iglaków powinniśmy obwiązywać sznurkiem, żeby opadający śnieg nie połamał gałęzi. Większe iglaki, które mają ponad 3 metry, nie jesteśmy fizycznie oczyścić ze śniegu.Na wiosnę sytuacja będzie wyglądać w ten sposób, że igły nabiorą koloru brunatnego, który świadczy o martwych gałęziach.Wtedy trzeba jak najszybciej, miotłą zrzucić śnieg z kopuły. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której opad zlodowacieje i odkształci kopułę iglaka albo co gorsza połamie gałęzie.Należy pamiętać, że podczas opadów śniegu, nie należy dopuszczać do sytuacji, kiedy śnieg zalega na kopułach iglaków.Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć Wam dziś.


 


Grudzień jest miesiącem, gdzie coraz bardziej daje o sobie znać zima. Dlatego wszystkie rośliny trzeba przygotować na to mroźną porę roku. W dzisiejszym poście zajmę się ochroną krzewów iglastych przed mrozem. Jak je chronić? co jest najważniejsze?Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]