Jak sadzić byliny? | ogrod | e-blogi.pl
Blog ogrod
Jak sadzić byliny? 2014-10-01

Byliny staną się znakomitą ozdobą każdego ogrodu. Aby jednak cieszyć się nimi wiosną należy je posadzić już wczesną jesienią. Najlepiej zrobić to w połowie września lub na początku października. Teraz jest więc ostatni dzwonek na tego typu prace w ogrodzie.


Dzwonek skupionyźródło zdjęcia:rosliny.urzadzamy.pl/baza-roslin/byliny/dzwonek-skupionyDlaczego jesienią?Sadzonki bylin nie przepadają za upałami. Jednocześnie potrzebują czasu na ukorzenienie się. I właśnie, dlatego najlepiej posadzić je na przełomie września i października, aby przed nastaniem pierwszych przymrozków ukorzeniły się i nieco rozrosły. Warto zwrócić uwagę także na to, że posadzone teraz sadzonki bylin będą miały mniejszą konkurencję ze strony chwastów, które rozrastają się przede wszystkim wiosną i wczesnym latem.
Jak wybrać sadzonki i gdzie je posadzić?
Podczas zakupów należy zwrócić uwagę przede wszystkim na system korzeniowy sadzonek. Odpowiednio rozwinięty i zdrowy da nam bowiem gwarancję, że rośliny szybko się ukorzenią.Wśród bylin znajdziemy zarówno gatunki, które idealnie będą rosnąć w bardziej nasłonecznionych miejscach ogrodu i stworzą znakomitą ozdobę już po okwitnięciu kwiatów cebulkowych, jak i takie, które z powodzeniem poradzą sobie w bardziej zacienionych zakątkach. Pośród drzew możemy posadzić serduszka okazałe. W słońcu pięknie będą rosnąć piwonie, wilczomlecze czy maki wschodnie.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]